1000₺ ve üzeri Ücretsiz Kargo! 1000₺ ve üzeri Ücretsiz Kargo! 1000₺ ve üzeri Ücretsiz Kargo! 1000₺ ve üzeri Ücretsiz Kargo!

Kedinizin Size Güvendiğini Nasıl Anlarsınız ?

Tarih: 19.12.2023 11:08
Kedinizin Size Güvendiğini Nasıl Anlarsınız ?
Bu soruya en net cevaplar
Kedinizin Size Güvendiğini Nasıl Anlarsınız Sorusuna en net cevaplar;
  • Sizin yanınızda sırtüstü yatması ve karnını size göstermesi. Kediler bildiğiniz üzere avcı canlılardır. Fakat aynı zamanda av olan canlılardır. Bu nedenle dışarıda hep tetiktedirler, sürekli çevreyi gözlemlerler, yemek yiyecekleri yerin güvenli olmasını isterler, uyuyacakları yerlerin güvenli olmasını isterler ve hassas noktalarını yırtıcı canlılardan korumak isterler, kedilerin en hassas bölgesi karınlarıdır. O yüzden kediler en çok karın bölgelerini korumaya özen gösterirler. Bu içgüdüsel olarak yaptıkları bir şeydir. 
  • Size sürtünüyorsa, bıyıklarını, yüzünün kenarını size sürtüyorsa kediniz size güveniyor demektir. Bıyıklarıyla ve yüzünün kenarıyla size birtakım kokular bırakırlar. Bu kokuları siz alamazsınız daha çok diğer kediler için, bu insan benim insanım deme yoludur.
  • Kediler konuşamadığı için birçok şeyi beden diliyle anlatır. Beden dilinde de kullandıkları, en önemli uzuvlarından birisi kuyruklarıdır. Kuyruklar kedilerin beden dilini çok rahat bir yansımasıdır. Kediler eğer ortama güveniyorsa, ortamda mutluysa kuyruklarını dik ve ucunu kıvrık tutarlar. Kediniz size güvendiği zaman ve ortamda mutlu olduğu zaman bu şekilde yürümeye meyilli olurlar. 
  • Kedinizin yoğurma hareketi diğer bir ifade ile masaj hareketini sizin herhangi bir yerinize yapıyorsa, sizinle güvende hissettiğini ve sizi sevdiğinin anlamıdır.
  • Sizinle uyuması; kedilerinizin sizinle birlikte uyuması, size sarılarak uyuması ve yanınızda mırlayarak uyuması. Kediniz sizin yanınızda uyuyorsa, kendini serbest bırakıyorsa yatağın altında köşelerde bir yerde uyumuyorsa bu size güvendiğini net bir şekilde gösterir.
alıntıdır:https://www.alem.com.tr/yasam/bir-kedinin
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...