500₺ ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava! 500₺ ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava! 500₺ ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava! 500₺ ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava!

Çam Pelet Nedir ?

Tarih: 20.12.2023 14:50
Çam Pelet Nedir ?
Topaklanan Kedi Kumu
   Topaklanan Çam Pelet Kedi Kumu, sarı ve kızıl çam tozu ana hammaddesi ile üretilmektedir. İçeriğinde kullanılan %100 doğal selülozik malzemeler, belirli nem ve oranlarda karıştırılarak pelet (tane) haline getirilmektedir. Topaklanan çam pelet kedi kumu, içeriğindeki reçine ve doğal malzemeler sayesinde, topaklanmayan pelet kumdan farklı yapıda ve özelliktedir. Hem suda çözünebilir anyonik polimer yapısıyla, hem de doğada kompost olma yapısıyla, öncesinde ve sonrasında geri dönüşen bir üründür.


Topaklanan Çam Pelet Kedi Kumu !!!

Topaklanan Pelet Kumların tamamının “Çam” dan olmasının aslında bir sebebi var. Çamın içerisindeki “reçine”. Reçine yapısı itibarıyla yapışkan olduğu için topaklanmayı destekler. O yüzden topaklanan kedi kumları “Çam Pelet” in den tercih edilmektedir.

Ancak !!! Topaklanan Çam Pelet Kedi Kumları da, kendi içlerinde ayrılır…

Nasıl mı? Kısaca anlatmak gerekirse;

İlk olarak, piyasalardaki ürün tedariklerinde, “Gürgen, Kayın, Ardıç, Kavak ve hatta MDF tozu” gibi ürünler çam tozu olarak satılmaktadır. Bu karışık malzemelerden üretilen kedi kumları kaliteyi, fiyatı, ürünün özelliklerini etkiler ve düşürür.

Bir diğer farklılık ise içerisinde kullanılan doğal malzemelerin oranları, tane boyutu, tane yapısı gibi üretim ve formülasyon sebepleridir. 

Peki sizler farkı nasıl anlarsınız!!!

•Örneğin; 10 lt kumu kaba döküp kullanmaya başlarsınız, ilk haftalar her şey yolunda giderken 2. Haftadan sonra ürün özelliğini hızla kaybetmeye başlar. Daha uzun kullanmanız gereken bir ürünü daha kısa sürede değiştirmek zorunda kalırsınız. Fiyatı uygun diye düşündüğünüz ürün aslında size daha yüksek fiyata gelir. 
•Bir diğeri tozludur, kaba dökerken tozutmayı anlarsınız, bu yapıdaki kumlar çok sıkıdır, sebebi karışık malzemedir. 
•Litre ve reçine farkı vardır, ayrı ayrı sunulur.
•Ancak Natural Bastet muadil diye gösterilen kumlardan burada ayrılıyor… İçeriği saf kızıl ve sarı çamdan oluşmakta ve oranları en üst seviyede tutularak üretilmektedir. Tüm kalite standartları inceleme altında ve belgelidir. Üretimi kendi bünyesine geçtikten sonra sizlere eskisinden daha üstün kalitede ürün sunmaktadır. Kumun bitimine kadar ilk günkü temizliği ve kullanımı sunmaktadır. Tozsuzdur, yapısı ve içeriği itibarıyla %100 Vegan’dır. Daha uzun süreli kullanım sunduğundan diğerlerine göre daha ekonomiktir. 

KEDİ KUMUNA SERVET ÖDEMEYİN

Natural Bastet Markası olarak sizlerin memnuniyetini her zaman önemsiyor ve yanınızda duruyoruz

 #topaklanankedikumu #campeletkum #naturalbastet  #campelet
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...